Aktivnosti u vrtiću tijekom ljetnog spajanja

I tijekom ljetnog spajanja, djeca u vrtiću su vrlo aktivna te je za njih organiziran niz aktivnosti.
Raznim su tehnikama stvarali i prenosili svježa iskustva s ljetovanja na papir, a najviše su uživali u
igri vodom, kinetičkim pijeskom i "domaćim plastelinom".
U dvorištu vrtića i na terasi igramo razne tradicionalne pokretne igre s pravilima: "Care, care gospodare", "Crna kraljica", "Stare košare", "Vuk i ovčice", "Prodavač boja"...osim toga, skačemo preko velikog užeta, gradimo šatore od starih pokrivača te učimo i stvaramo neke nove igre.
Oni najmanji,u okruženju sa starijim prijateljima, usvajaju pravila raznih društvenih igara, skaču "Školicu", susreću se s raznim pravilima koje trebaju poštivati i uče kako se nositi s porazom i neuspjehom. To su neke od prednosti ljetnog spajanja skupina , a iz primjera u praksi možemo vidjeti da se kod mnoge djece razvijaju i potiču mnoge korisne osobine i doprinosi se njihovu osjećaju uspjeha i samopouzdanja, ali i sve većoj samostalnosti.